کد خبر 103632

قیمت صادراتی ورق گرم فولادی بنادر چین به دلیل کاهش تقاضا در معاملات روز سه‌شنبه دیروز کاهش یافته اما فعالان بازار بر این عقیده هستند که در بلندمدت روند قیمت محصولات صعودی خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن قیمت هر تن ورق گرم فولادی بنادر چین به دلیل کاهش تقاضا و به دنبال حجم کم معاملات در بازار داخلی، کاهش یافته است.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی فوب بنادر چین در حال حاضر 687 دلار است که کاهش 2 دلاری را نشان می‌دهد. به دنبال کاهش معاملات در بازار داخلی چین، کارخانه‌های خصوصی قسمت شمالی چین قیمت هر تن ورق گرم را 680 دلار پیشنهاد داده‌اند  که نسبت به قیمت هفته قبل یعنی 682 دلار افت 2 دلاری داشته و این در حالی است که کارخانه‌های بزرگ تولید ورق قیمت خود را برای فروش تغییر نداده‌اند و هر تن ورق گرم را به 700 تا 730 دلار به فروش می‌رسانند.

طبق گزارش فعالان بازار برخی از کارخانه‌های بزرگ قیمت 685 دلار را برای مشتریان خارجی نیز پیشنهاد می‌دهند چرا که اکنون حجم معاملات پایین است و به همین دلیل قیمت‌های پایین‌تر را نیز پذیرش می‌کنند.

فعالان بازار فولاد در شانگهای می‌گویند پیشنهاد قیمت پایین‌تر برای محصولات فولادی چین توسط خریداران معقول و منطقی به نظر می‌رسد چرا که اکنون حجم معاملات پایین است. آنها همچنین بر این عقیده هستند که با وجود کاهش قیمت ورق گرم در بنادر چین اما در بلندمدت قیمت‌ها رو به بالا خواهد بود.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی برای تحویل ماه می در بورس آتی کالای شانگهای که پرترافیک‌ترین معاملات را تشکیل می‌دهد روز سه‌شنبه به 4799 یوان رسید که 23 یوان نسبت به روز قبل کمتر است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها