کد خبر 103548

ترکیه در یک هفته منتهی به 19 فوریه موفق شد دو محموله ورق فولادی را به ایالات متحده صادر کند که بعد از تعرفه‌های سنگین ترامپ بر واردات فولاد ترکیه نوید بازگشت این به بازار آمریکا را می‌دهد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، ترکیه در یک هفته منتهی به 19 فوریه توانست دو محموله ورق گرم فولادی را به ایالات متحده صادر کند که نوید بازگشت این کشور به بازار آمریکا را می‌دهد. افزایش تقاضا برای ورق گرم فولادی ترکیه همچین باعث افزایش قیمت‌ها در بازار شده است.

از ماه آگوست 2018 که دولت آمریکا بر روی واردات فولاد از ترکیه تعرفه وضع کرد صادرات ترکیه به ایالات متحده بسیار محدود شده بود. در آن سال دولت ترامپ طبق بند «بخش 232» تعرفه واردات فولاد از ترکیه را تا 50 درصد افزایش داد. این در حالی است که در ماه می 2019 میزان تعرفه بر واردات فولاد ترکیه به 25 درصد کاهش یافت اما همچنان صادرات ورق فولادی به ایالات متحده بسیار محدود بود.

داده‌های مرکز ملی آمار ترکیه نشان می‌دهد که این کشور در سال 2020 مجموعا 24 هزار و 826 تن ورق فولادی را به آمریکا صادر کرده و این در حالی است که در سال 2019 میزان صادرات ترکیه تنها 12 هزار و 57 تن بوده است.

در حال حاضر تقاضا برای فولاد در بازار داخلی ترکیه بسیار بالاست و با ورود چین به بازار بعد از اتمام تعطیلات سال نوی چینی قیمت‌ها رو به افزایش خواهند گذاشت.

از طرف دیگ قیمت قراضه آهن در بازار نیز در حال افزایش است و طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن قیمت هر تن قراضه از مبدا شمال اروپا به مقصد بنادر ترکیه به 413 دلار در هر تن در تاریخ 18 فوریه رسیده در حالی که یک هفته قبل از آن قیمت هر تن 405 دلار بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها