کد خبر 103543

پرمیوم آلومینیوم در آمستردام به دلیل کمبود عرضه در نتیجه تحریم شرکت روسی «روسال» و افزایش تقاضا برای این فلز در آستانه رکورد ماه می سال 2018 قرار گرفته است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، متال بولتن گزارش داد افت شدید عرضه آلومینیوم و همچنین افزایش تقاضا باعث رشد پرمیوم آلومینیوم هم در محصولات اولیه و هم در زنجیره ارزش افزوده محصولات آلومینیوم در بازارهای اروپا شده است.

پرمیوم آلومینیوم در آمستردام هلند روز جمعه 19 فوریه به 120 تا 128 دلار در هر تن رسید که حدود 3.77 درصد نسبت به روز پنجشنبه 18 فوریه بیشتر است. این میزان پرمیوم آلومینیوم بیشترین میزان از تاریخ می 2018 محسوب می‌شود. در آن تاریخ پرمیوم هر تن آلومینیوم به بین 120 تا 130 دلار رسید.

نرخ بالای حمل و نقل و همچنین کمبود کانتینر برای حمل و نقل از جمله دلایل رشد پرمیوم آلومینیوم در بازارهای اروپایی شده است.

طبق گزارش فعالان بازار آلومینیوم یکی از دلایل افزایش پرمیوم آلومینیوم در شرایط کمبود عرضه کنونی تحریم شرکت «روسال» روسیه است که از جمله صادرکنندگان آلومینیوم به بازار اروپا بوده است.

طبق ارزیابی‌های متال بولتن میانگین قیمت سه ماهه هر تن آلومینیوم اکنون به بالاترین حد خود از اکتبر 2019 رسیده است. روز جمعه قیمت هر تن آلومینیوم در بورس فلزات لندن با رشد 3.47 درصدی نسبت به هفته قبل به 2162 دلار رسیده است .

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها