کد خبر 103472

بازارهای سهام آسیا در معاملات اولین روز هفته کار خود را با افت آغاز کردند و این در حالی است که چشم‌انداز گسترش تزریق واکسن کرونا باعث افزایش خوشبینی نسبت به ریکاوری اقتصاد جهانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام آسیا در معاملات اولین روز هفته کار خود را افت آغاز کرد. شاخص نیککی ژاپن با رشد 0/2 درصدی روبرو شد و این در حالی است که بازار سهام کره جنوبی 0/16 درصد کاهش یافت.

در استرالیا نیز شاخص بورس این کشور با افت 0/14 مواجه شد و شاخص بورس هنگ‌کنگ رشد ناچیزی را در معاملات امروز دوشنبه ثبت کرد. این کشور اولین محموله واکسن کووید «سینوواک» را از چین دریافت کرد و اولین دُزهای واکسن را برای افراد دارای اولویت از روز سه‌شنبه یعنی فردا آغاز خواهد کرد.

شاخص بورس شانگهای چین نیز افت ناچیزی کرد و این در حالی است که شاخص بورس شنزن افت بیش از 1.2 درصدی را بر روی تابلوها نشان داد.

نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا در حال حاضر مهمترین فاکتور تاثیرگذار بر بازارهای جهانی است به طوری که نرخ بازدهی اوراق 10 ساله اکنون به بیشترین حد خود در یک سال اخیر رسیده که از چشم‌انداز تورمی در اقتصاد ایالات متحده خبر می‌دهد.

کشورهای جهان در حال فروش اوراق بدهی خود  و کوچ به سایر بازارهای مالی برای کسب سود هستند و با وجود تورم پساکرونایی احتمالا فروش اوراق قرضه ادامه خواهد یافت.

چشم‌انداز تصویب بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن شدت  فشار فروش اوراق را بیشتر کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها