کد خبر 103397

رئیس فدرال رزرو بوستون

رئیس فدرال رزرو بوستون در سخنانی ضمن ابراز امیدواری نسبت به بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری در بخشی از سخنانش گفت اگر شرایط به همین گونه پیش برود آمریکا طی دو سال آینده دوباره به اشتغال کامل خواهد رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، «اریک روزنگرین» رئیس فدرال رزرو بوستون در سخنانی در گفتگو با رویترز اعلام کرد بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری در کنگره بزرگترین بسته‌ای است که تا به حال در آمریکا وجود داشته و انتظار می‌رود که این بسته نجات مالی تاثیر عمده‌ای بر وضعیت اقتصادی کشور بگذارد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود اعلام کرد اگر چه پاندمی کرونا بازار کار در ایالات متحده را به شدت تحت تاثیر قرار داده است اما امیدوار است طی دو سال آینده اقتصاد ایالات متحده متحده دوباره به وضعیت اشتغال کامل باز گردد در صورتی که واکسیناسیون در آمریکا به خوبی پیش برود.

همچنین جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک در گفتگو با سی ان بی سی، نیز در سخنانی اعلام کرده بود که نسبت به بسته نجات مالی، اندازه و مقدار آن به هیچ عنوان نگرانی ندارد چرا که بر این عقیده است آمریکا دوباره به وضعیت نرخ تورم هدف 2 درصد دست خواهد یافت.

همچنین جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته چیش اعلام کرد با تلاش ملی تمامی ارگان‌ها و شهروندان آمریکا اقتصاد کشور دوباره در مسیر ریل خود قرار خواهد گرفت و وضعیت بازار کار بهتر خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها