کد خبر 103348

بهای بیلت صادراتی ایران که در هفته های اخیر با کاهش و ثبات قیمتی همراه بود، در معاملات آخر هفته این بار با رشد همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بهای بیلت صادراتی ایران که در هفته های اخیر با کاهش و ثبات قیمتی همراه بود، در معاملات آخر هفته این بار با رشد همراه بوده است. این درصد از افزایش قیمتی ناشی از نشان دادن چراغ سبز خریداران خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) به تمایل به خرید در قیمت های بالاتر بوده که در پی نشانه های مثبت در بخش محصولات میانی فولاد دیده شده است.
طی هفته ی گذشته یک محموله ی 30 هزار تنی بیلت ایران از سوی فولادسازان به یکی از کشورهای منطقه ی منا به نرخ 520 دلار و بارگیری اواسط ماه مارس فروخته شد. به همین روال چندین محموله ی 30 هزار تنی دیگر به نرخ 530 دلار و یک محموله ی 10 هزار تنی به نرخ 530 دلار به ترکیه فروخته شدند.
به همین دلیل بهای هر تن بیلت صادراتی کشورمان در آخر هفته با رشدی 10 تا 12 دلاری به 520 تا 532 دلار افزایش داشت.
اما در بخش اسلب صادارتی کشورمان داستان کاملا متفاوت روایت شد و نرخ این محصول با افت نسبی مواجه شد. طی هفته ی گذشته فولادسازان کشورمان قیمت 600 دلاری را برای اسلب صادراتی پیشنهاد دادند که البته خریداران روی خوش نشان ندادند. به همین دلیل محموله های پیشنهادی نهایتا به نرخ 580 تا 585 دلار معامله شدند.
به همین روال بهای هر تن اسلب صادراتی کشورمان که تا هفته ی گذشته 582 تا 600 دلاری معامله می شد با افت نسبی به 580 تا 585 دلار کاهش داشته است.

منبع: معدن 24

ارسال نظر

تازه ها