کد خبر 103345

مرکز ملی آمار بریتانیا داده‌های مربوط به شاخص خرده‌فروشی کشور در ماه ژانویه را اعلام کرد که طبق اطلاعات منتشر شده شاخص خرده فروشی انگلستان در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر سال گذشته با افت 8.8 درصدی مواجه شده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، مرکز ملی آمار بریتانیا داده‌های مربوط به شاخص خرده‌فروشی کشور در ماه ژانویه را اعلام کرد که طبق اطلاعات منتشر شده شاخص خرده فروشی انگلستان در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر سال گذشته با افت 8.8 درصدی مواجه شده است.

افت شدید شاخص خرده‌فروشی ماهانه در حالیست که اقتصاددانان برآورد کرده بودند که این شاخص تنها افت 2.6 درصدی خواهد داشت و اما انتشار داده‌های واقعی بسیار بیشتر از این رقم بود.

در ماه دسامبر شاخص خرده‌فروشی بریتانیا نسبت به ماه نوامبر رشد 0/4 درصدی داشته است. مهمترین دلیل افت شدید شاخص خرده‌فروشی ژانویه وضع محدودیت‌های اقتصادی در راستای مقابله با ویورس کویید 19 بوده است.

شاخص خرده‌فروشی ماه ژانویه 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 3.8 درصدی داشته است و این در حالیست که اقتصاددانان براورد رشد 2.2 درصدی را داشتند. شاخص خرده‌فروشی سالانه در ماه دسامبر رشد 6.7 درصدی داشت که رقم ماه زاویه کاهش شدید نسبت به این رقم داشته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها