کد خبر 103209

انجمن خودروسازان اروپا در گزارشی از کاهش بیش از 25 درصدی فروش خودرو در کشورهای عضو اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، انجمن خودروسازان اروپا در گزارشی روز چهارشنبه از افت شدید فروش خودرو در اتحادیه اروپا طی ماه ژانویه خبر داد.

طبق گزارش این انجمن فروش خودرو در اروپا طی ماه ژانویه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 25.7 درصدی روبرو شده است. این گزارش می‌افزاید در ماه ژانویه تعداد خودروهای فروش رفته در اتحادیه اروپا، بریتانیا و کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا به 842 هزار و 835 دستگاه رسید.  

انجمن خودروسازان اروپا همچنین در گزارش خود اعلام کرده تمامی 5 کشور بزرگ بازار خودروی این ناحیه با افت فروش مواجه شده‌اند. ثبت نام خودرو در اسپانیا بیش از 51 درصد کاهش یافته و فروش خودرو در آلمان، بریتانیا و ایتالیا به ترتیب با کاهش 31، 39 و 14 درصدی روبرو شده است. در این میان کشور فرانسه کمترین میزان کاهش فروش را با 5.8 درصدی داشته است.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا سوئد تنها کشوری بود که رشد فروش خودرو را نشان داد. در این کشور فروش خودرو 22.5 درصد افزایش داشته است.

شرکت فولکس واگن 28 درصد و استلانتیس 27 درصد افت را در بخش فروش خودرو به کشورهای اتحادیه اروپا گزارش دادند. همچنین فروش شرکت رنو نیز نزدیک به 23 درصد کاهش یافت.

فروش شرکت‌های لوکس خودروسازی نیز در ماه ژانویه افت کرد به طوری که بی ام و نزدیک به 17 درصد و دایملر نیز نزدیک به 18 درصد کاهش فروش در اتحادیه اروپا را رقم زدند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها