کد خبر 102843

قیمت کنسانتره سنگ آهن در بنادر چین به دلیل کاهش تقاضا توسط تجار چینی به دلیل در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی و همچنین بالا بودن قیمت‌ها با افت قیمت مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه متال بولتن، قیمت کنسانتره سنگ آهن در بنادر چین به دلیل کاهش تقاضا قبل از تعطیلات سال نوی چینی با افت مواجه شده است.

قیمت هر تن کنسانتره سنگ آهن عیار 66 درصد سی اف آر بنادر چین با کاهش 8 دلار و 68 سنتی به 176 دلار رسید و قیمت هر تن کنسانتره سنگ آهن عیار 65 درصد کوره قوس الکتریکی در بنادر چین نیز با کاهش بیش از 13 دلاری به هر تن 212 دلار رسید.

کاهش تقاضا در روزهای اخیر به دلیل در پیش بودن تعطیلات سال نوی چینی در تاریخ 11 فوریه و کاهش نقدینگی برای خرید از جمله مهمترین عامل افت قیمت کنسانتره در بنادر چین شده است.

در حال حاضر در بازار کنسانتره عرضه این محصول طبق گفته تجار چینی وضعیت مناسبی دارد اما قراردادها در سطح بسیار پایینی هستند. از طرف دیگر برخی از تجار بر این عقیده هستند که قیمت بالای کنسانتره از جمله دلایل کاهش خرید این محصول است چون بسیاری از فروشندگان برای هر تن کنسانتره قیمت‌های بالای 200 دلار را پیشنهاد می‌دهند که تمایل برای خرید را کاهش داده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها