کد خبر 102695

تحلیل‌گران فارکس پیش‌بینی کردند

تعداد 69 درصد از تحلیل‌گران خبره فارکس جفت‌ارز EUR/USD در هفته پیش رو را نزولی می‌دانند و نقطه قیمتی مدنظر آنها 1.1981 خواهد بود این در حالی است که 31 درصد از تحلیل‌گران همچنان بر این عقیده‌اند که روند این جفت‌ارز در هفته پیش رو صعودی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار ارز در هفته پیش رو رویدادهای مهمی را به چشم خواهد دید که از جمله آنها خیز دموکرات‌ها برای تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جو بایدن بدون حضور جمهوری‌خواهان است. دموکرات‌ها و جو بایدن قصد دارند که با جمهوری‌خواهان توافق کنند اما در صورت عدم توافق با آنها رای کافی برای تصویب بسته را در اختیار دارند.

در یک هفته اخیر شاخص دلار تقویت شد و در آستانه 91 واحدی قرار گرفته که مهمترین عامل این تقویت افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله است. این عامل حتی از افت بیشتر نرخ دلار در نتیجه چشم‌انداز تصویب بسته مالی 1.9 تریلیون دلاری جلوگیری کرده است.

تقویت دلار در حالی اتفاق افتاده است که وضعیت بازار کار در آمریکا رشد ناچیزی را تجربه کرده اما افزایش نرخ بازدهی اوراق و کاهش قیمت آنها عاملی برای ورود به دلار بوده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله به 1.188 درصد رسید که بالاترین بازدهی آن از مارس 2020 است و اکنون حول و حوش 1.16 نوسان می‌کند. همین عامل باعث شده است که چشم‌انداز EUR/USD نزولی باشد.

اکثریت تحلیل‌گران بازار ارز چشم‌انداز EUR/USD در یک هفته پیش رو را نزولی ارزیابی می‌کنند اما در بازه زمانی یک ماهه و سه‌ماهه ارزیابی مثبت و صعودی دارند.

بر اساس نظرسنجی تحلیل‌گران خبره فارکس EUR/USD در هفته پیش رو نزولی خواهد بود و نقطه قیمتی مدنظر آنها 1.1981 خواهد بود. 69 درصد از این تحلیل‌گران هفته جدید برای این جفت‌ارز را نزولی و 31 درصد همچنان بر این عقیده‌اند که روند این جفت‌ارز صعودی است.

اکثر تحلیل‌گران اما در بازه زمانی یک ماهه روند را صعودی می‌دانند و بر این عقیده‌اند EUR/USD در یک ماه آینده نقطه 1.2045 را تاچ خواهد کرد. 51 درصد تحلیل‌گران بر این روند صعودی باور دارند هرچند 39 درصد از آنها همچنان بر روند نزولی اصرار دارند.

حدود 53 درصد تحلیل‌گران می‌گویند که در سه ماه آینده جفت‌ارز EUR/USD نقطه 1.2103 را لمس خواهد کرد و 26 درصد هم می‌گویند در سه ماه آینده روند نزولی این جفت‌ارز ادامه‌دار خواهد بود. .

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها