کد خبر 102518

طبق آمارهایی که یورواستات منتشر کرد میزان رشد اقتصادی حوزه یورو در سه ماهه چهارم سال با افت 0/7 درصدی و میزان افت سالانه رشد اقتصادی در سال 2020 این حوزه 5.1 درصد اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، یورواستات در گزارشی میزان رشداقتصادی حوزه یورو را اعلام کرد. در این گزارش رشد اقتصادی حوزه یورو در سه ماهه چهارم سال با افت 0/7 درصدی روبرو شد و این در حالی است که میزان کاهش رشد اقتصادی سالانه 19 کشور عضو حوزه یورو با افت 5.1 درصدی روبرو شده است.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برآورد کرده بودند که رشد اقتصادی سه ماهه چهارم سال 2020 حوزه یورو با افت 1 درصدی مواجه خواهد شد و میزان افت سالانه تولید ناخالص داخلی این حوزه نیز 5.4 درصد خواهد بود. اما انتشار آمار واقعی یورواستات رقمی کمتر از پیش‌بینی‌ها را نشان داد.

«کریستوفر ویل» تحلیل‌گر کومرتس‌بانک آلمان در سخنانی اعلام کرد احتمالا در سه ماهه اول سال 2021 میزان افت رشد اقتصادی در حوزه یورو با توجه به افزایش محدودیت‌های اقتصادی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2020  شدیدتر خواهد بود. اما وی همچنین بر این عقیده است که میزان افت به اندازه نیمه اول سال قبل نخواهد بود.

داده‌های اولیه یورو استات از رشد اقتصادی حوزه یورو نشان می‌دهد که دومین و سومین اقتصاد بزرگ حوزه یورو یعنی فرانسه و ایتالیا به ترتیب در سه ماهه چهارم سال با افت 1.3 و 2 درصد روبرو شده‌اند و این در حالی است که آلمان در سه ماهه چهارم 2020 رشد 0/1 درصدی نسبت به سه ماهه سوم سال 2020 سال را نشان داد.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها