کد خبر 102505

قیمت جهانی نفت در نتیجه کاهش 4 میلیون و 300 هزار بشکه ذخایر نفت آمریکا طبق گزارش انجمن نفت آمریکا با افزایش قیمت مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن نفت آمریکا در گزارشی میزان ذخایر نفت این کشور را اعلام کرد که طبق جدیدترین گزارش ذخایر ایالات متحده در هفته منتهی به 29 ژانویه افت 4 میلیون و 300 هزار بشکه‌ای را تجربه کرده است.

انتشار گزارش در حالی بود که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برآورده کرده بودند ذخایر نفت آمریکا با افزایش 446 هزار بشکه‌ای روبرو خواهد شد.

در این گزارش همچنین عنوان شده میزان ذخایر بنزین در ایالات متحده 240 هزار بشکه کاهش یافته و تحلیل‌گران در نظرسنجی‌ها انتظار افزایش بیش از 1 میلیون بشکه‌ای موجودی بنزین در آمریکا را داشتند.

در همین راستا قیمت نفت بعد از انتشار گزارش با افزایش قیمت مواجه شد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در معاملات امروز آسیا برای سومین روز متوالی افزایش یافت و با رشد 11 سنتی معادل 0/2 درصد به هر بشکه 54 دلار و 87 سنت رسید. روز سه‌شنبه قیمت نفت آمریکا به هر بشکه 55 دلار و 26 سنت رسید که بالاترین قیمت یک سال اخیر بود.

هر بشکه نفت برنت با افزایش 16 سنتی معادل 0/3 درصد به 57 دلار و 62 سنت رسید. این چهارمین روز متوالی است که قیمت نفت برنت صعودی است و در مقاطعی  به نقطه 58 دلار نیز رسید که بالاترین قیمت این نفت در 11 ماه اخیر محسوب می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها