کد خبر 102286

قیمت مس به دلیل افت بازار سهام در روزهای اخیر و همچنین تقویت شاخص دلار روز جمعه افت کرد و به پایین‌ترین حد قیمتی خود در یک ماه و نیم اخیر رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ماینینگ، قیمت مس روز جمعه به دلیل افت بازار سهام در روزهای اخیر و همچنین تقویت شاخص دلار به پایین‌ترین حد یک و ماه و نیم اخیر خود رسید.

قیمت هرتن مس در بورس کالای نیویورک روز جمعه با افت 0/2 درصدی به 7780 دلار رسید.

همچنین قیمت هر تن مس در بورس کالای شانگهای چین برای تحویل ماه مارس که پرمعامله‌ترین قراردادها را تشکیل می‌دهد 1.4 درصد افت کرد و به 9023 دلار رسید و این در حالی است که در معاملات روز جمعه در ساعات اولیه افت 2 درصدی را نیز ثبت کرده بود.

تحلیل‌گر شرکت CRU در بررسی دلیل افت قیمت مس به خبرگزاری رویترز گفت عوامل بنیادی در حال حاضر حمایت‌گر مس هستند اما عوامل اقتصاد کلان نه. وی همچنین عنوان کرد مصرف مس در چین در آستانه رسیدن به سال نوی چینی امسال بسیار بهتر از سال گذشته است.

طبق گزارشی که «اس اند پی گلوبال» هفته گذشته منتشر کرد، قیمت مس در سال 2021 به دلیل کاهش ذخایر و افزایش تقاضا اگر چه کمتر از گذشته اما همچنان صعودی خواهد بود.

از طرف دیگر تحلیل‌گران شرکت «کاناکورد جنویتی» بر این عقیده هستند که مشوق‌های دولت چین برای خرید مس به همراه ریکاروی اقتصاد جهانی در سال 2021  از عوامل محرک قیمت مس به سمت نقاط بالاتر هستند.

این شرکت همچنین پیش‌بینی قبلی خود از قیمت مس را افزایش داد. طبق پیش‌بینی قبلی قیمت مس در سال 2021 حدود 6614 دلار خواهد بود در حالی که پیش‌بینی جدید شرکت «کاناکورد جنویتی» قیمت هر تن مس در سال 2021 را به 7716 دلار ارتقا داد.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها