کد خبر 102268

به دنبال افت قیمت سنگ‌آهن و کنسانتره آهن در بنادر چین قیمت انواع شمش فولادی در بنادر کشورهای حوزه CIS نیز با افت قیمت مواجه شد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت انواع شمش فولادی دریای سیاه بعد از مدت‌ها افزایش قیمت روز جمعه با افت قیمت مواجه شدند.

بررسی انواع قیمت شمش فولادی در نشریه متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت هر تن بیلت فولادی فوب بنادر دریای سیاه افت 2.3 درصدی داشته و هر تن اسلب نیز در معاملات روز جمعه با افت سنگین نزدیک به 8 درصدی مواجه شده است.

همچنین قیمت هر تن اسلب فولادی فوب بنادر ایران نیز افت 3.8 درصدی داشته و قیمت بیلت فولادی ایران نیز روز جمعه کاهش 4.4 درصدی داشته است.

همچنین انواع محصولات ساخته شده فولادی نیز در معاملات روز جمعه با کاهش قیمت روبرو شده‌اند. هر تن میلگرد فوب بنادر دریای سیاه افت 3 درصدی را تجربه کرده و هر تن ورق گرم فولادی نیز با کاهش 2.6 درصدی روبرو شده است.

در بین محصولات فولادی تنها پلیت فولادی است که با افزایش قیمت مواجه شده و در معاملات روز جمعه رشد قیمت 7.5 درصدی را تجربه کرده است.

روند افت قیمت محصولات فولادی به دنبال کاهش قیمت انواع مواد اولیه تولید فولاد ایجاد شده است. قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار 58 درصد در بنادر چین بعد از تجربه یک روند صعودی از ماه نوامبر تاکنون روز جمعه کاهش 8.7 درصدی داشته است و هر تن کنسانتره آهن بنادر چین افت 4.8 درصدی داشته است.

در بین انواع مواد اولیه تولید فولاد قیمت هر تن زغالسنگ فوب بنادر استرالیا با رشد بیش از 20 درصدی مواجه شده است.

انتهای خبر   

 

ارسال نظر

تازه ها