کد خبر 102059

بازارهای مالی جهان این هفته پنج رویداد تاثیرگذار را در پیش دارند که مهمترین آنها انتشار گزارشات سودآوری شرکت‌های فناوری آمریکا و همچنین نشست فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای مالی این هفته نیز رویدادهای مهمی را در پیش دارند که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

  1. ادامه انتشار گزارش سودآوری شرکت‌ها

این هفته شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله اپل، مایکروسافت، فیس‌بوک و تسلا گزارش سودآوری سه ماهه چهارم سال 2020 خود را منتشر خواهند کرد که می‌توانند جهت‌دهی بازار در هفته پیش رو را مشخص کنند. تحلیل‌گران انتظار دارند که سود شرکت‌ها بتواند انتظارات آنها را برآورده کند و این در حالی است که مورگان استنلی پیش‌بینی خود از سهام شرکت اپل را افزایش داده است.

  1. جلسه فدرال رزرو آمریکا

فدرال رزرو آمریکا اولین جلسه خود بعد از پیروزی دموکرات‌ها در مجلس سنا را این هفته روز چهارشنبه برگزار خواهد کرد. کنترل مجلس سنای آمریکا به دست دموکرات‌ها برای تصویب بسته نجات مالی 1.9 تریلیون دلاری «جو بایدن» اهمیت زیادی دارد و برآورد می‌شود که فدرال رزرو این بسته را مورد ارزیابی قرار دهد.

کارشناسان انتظار دارند که نرخ بهره فدرال رزرو همچنان بدون تغییر بماند و این نهاد عظیم مالی احتمالا اعلام خواهد کرد که هنوز اقتصاد ایالات متحده با رسیدن به نرخ کامل اشتغال و تورم 2 درصدی فاصله دارد.

  1. اعلام رشد اقتصادی در ایالات متحده

روز چهارشنبه این هفته میزان تولید ناخالص داخلی ایالات متحده منتشر خواهد شد و سرمایه‌گذاران به دقت این آمار را رصد خواهند کرد تا ببینند اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال 2020 چگونه سپری شده است. اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند رشد اقتصادی در آمریکا در سه ماهه پایانی سال 2020 حدود 4 درصد خواهد بود و این در حالی است که رشد اقتصادی سه ماهه سوم بیش از33 درصد اعلام شد. انتظار می‌رود اقتصاد آمریکا در کل سال 2020 حدود 3.5 درصد کوچکتر شده باشد.

  1. نشست مجازی مجمع جهانی اقتصاد

این هفته نشست مجمع جهانی اقتصاد بر خلاف سال‌های قبل به صورت مجازی برگزار می‌شود و رهبران مهم جهان از جمله «شی جین‌پینگ»، «آنگلا مرکل»، «یوشیهیده سوگا» و «کریستین لاگارد» رئیس کل بانک مرکزی اروپا سخنرانی خواهند کرد.

همچنین در طی هفته روز سه‌شنبه صندوق‌بین‌المللی پول جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی را ارائه خواهد کرد. طبق گزارش ماه اکتبر صندوق بین‌المللی پول اقتصاد جهانی در سال 2020 حدود 4.4 درصد کوچکتر خواهد شد و این در حالی است که رشد اقتصاد جهانی در سال 2021 حدود 5.4 درصد افزایش خواهد یافت.

  1. اعلام رشد اقتصادی کشورهای حوزه یورو

برخی از کشورهای حوزه یورو از جمله آلمان، فرانسه و اسپانیا این هفته جمعه آمار نهایی رشد اقتصادی خود را در سال 2020 اعلام خواهند کرد. آلمان روز جمعه به احتمال زیاد میزان کاهش رشد اقتصادی خود که کمتر از 5 درصد بود را تایید خواهد کرد.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها