کد خبر 101987

بررسی قیمت بیلت فولادی فوب دریای سیاه نشان می‌دهد که روز پنجشنبه قیمت بیلت این منطقه به دلیل افت تقاضا و روند کاهشی قیمت آهن قراضه در بنادر ترکیه، نسبت به روز قبل افت 11 دلاری را تجربه کرده است.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از متال بولتن، قیمت هر تن بیلت صادراتی بنادر کشورهای CIS به دلیل کاهش تقاضای این محصول و همچنین افت قیمت آهن قراضه در بازار در تاریخ 21 ژانویه افت کرد.

قیمت هر تن آهن قراضه از مبدا اروپای شمالی به مقصد بنادر ترکیه روز پنجشنبه به ازای هر تن 432 دلار معامله شد  که نزدیک 1 دلار و 38 سنت نسبت به روز قبل یعنی چهارشنبه کمتر است. این در حالی است که برآیند هفتگی قیمت هر تن آهن قراضه بنادر ترکیه حاکی از افت 43 دلار و 38 سنتی این محصول است.

همچنین روز پنجشنبه قیمت هر تن آهن قراضه از مبدا آمریکا به ترکیه به ازای هر تن 437 دلار معامله شد که حاکی از افت 1 دلار و 38 سنتی نسبت به روز قبل است. روند هفتگی هر تن آهن قراضه در این مسیر نشان دهنده کاهش 43 دلار و 38 سنتی است.

روند نزولی قیمت آهن قراضه باعث شده است که خریداران سیاست صبر و احتیاط پیشه کنند تا روند قیمت‌ها همچنان با کاهش روبرو شود.

متال بولتن نوشته است قیمت هر تن بیلت فولادی فوب CIS اکنون 576 دلار است که نسبت به روز قبل افت 11 دلاری داشته است.

طبق گفته منابع تجاری در حال حاضر خریداران خاورمیانه‌ای تمایلی برای خرید بیلت فولادی ترکیه ندارند. تونس اکنون در حال اعتراض است و محدودیت‌های اقتصادی در نتیجه شیوع ویروس کرونا بر تجارت خارجی این کشور سایه انداخته است. الجزایر نیز به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده از 9 درصد به 19 درصد و همچنین تعرفه واردات 15 درصدی بر روی واردات بیلت فولادی تمایل خریداران این محصول به بیلت ترکیه و دریای سیاه را کاسته است.

دولت مصر نیز تعرفه 13 درصدی را بر روی واردات بیلت بسته است و افت تقاضا برای محصولات ساخته شده فولادی عامل دیگر تمایل کمتر خریداران مصری بیلت است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها