کد خبر 101958

خریداران فولاد شمال اروپا به دلیل چشم‌انداز کاهشی ورق گرم فولادی در حال حاضر دست نگه داشته‌اند و از انعقاد قراردادهای جدید به دلیل قیمت بالای ورق خودداری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از متال بولتن، قیمت ورق گرم فولادی در بازار اروپا به دلیل افت تقاضا و فعالیت اقتصادی کاهش یافته است.

فعالان بازار فولاد می‌گویند با توجه به افزایش شدید قیمت‌ ورق گرم فولادی بیشتر خریداران از انعقاد قراردادهای جدید خرید عقب‌نشینی کرده‌اند و منتظر افت قیمت‌ها هستند.

طبق گزارش متال بولتن اکنون قیمت هر تن ورق گرم فولادی درب کارخانه در شمال اروپا در روز پنجشنبه 713 یورو معادل 864 دلار است که نسبت به روز قبل از آن افت 2.5 یورویی را تجربه کرده است. روز چهارشنبه قیمت هر تن ورق گرم فولادی 715.50 یورو بود اگرچه برآیند هفتگی ورق گرم حاکی از رشد 52.60 یورویی بوده است.

در جنوب اروپا نیز قیمت‌های درب کارخانه ورق گرم کاهش یافته است. خریداران ایتالیایی هر تن ورق گرم را 700 تا 715 یورو خریداری کرده‌اند.

بسیاری از خریداران شمال اروپا اکنون برای خریدهای جدید خود دست نگه داشته‌اند چرا که منتظر ثبات قیمت‌ها هستند. آنها همچنین بر این عقیده‌اند که روند صعودی قیمت ورق گرم فولادی در حال رسیدن به نقطه پایان خود است.

همچنین قیمت هر تن ورق گرم هند در بنادر آنتورپ بلژیک حدود 690 تا 700 یورو است و کارخانجات ترکیه‌ای نیز پیشنهاد قیمت 775 دلاری را برای هر تن پیشنهاد داده‌اند. این قیمت البته بدون تعرفه‌های آنتی دامپینگ اروپا بر روی واردات فولاد ترکیه است.

در ابتدای ماه ژانویه کمیسیون اروپا تعرفه 4.8 تا 7.6 درصدی آنتی دامپینگ را بر روی واردات محصولات فولادی از ترکیه وضع کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها