کد خبر 101849

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز آسیا در نتیجه کاهش شاخص دلار به دنبال سخنان ژانت یلن با افزایش نیم درصدی مواجه شد و به نزدیکی 1850 دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت هر اونس طلا در بازارهای آسیایی روز چهارشنبه در نتیجه کاهش شاخص دلار افزایش یافت.

هر اونس طلا با افزایش نزدیک به 0/4 درصدی به 1849 دلار رسید. دلیل افزایش قیمت طلا سخنان دیروز ژانت یلن در جلسه استماع کمیته مالی مجلس سنای آمریکا بود که از بسته های بزرگ مالی دفاع کرد.

قیمت طلا در روزهای اخیر با نوسانات زیادی همراه بوده است به طوری که در مقطعی در اوج شیوع ویروس کرونا به بالای 2 هزار دلار هم رسید.

ژانت یلن در جلسه دیروز قبل از شهادت در برابر کمیته مالی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد دستاورهای بسته بزرگ مالی بیش از افزایش بدهی دولت فدرال خواهد بود و با توجه به اینکه نرخ بهره در کشور پایین است بسته های بزرگ محرک مالی برای خروج اقتصاد از رکود قابل دسترس است.

در واکنش به این سخنان یلن شاخص دلار افت کرد و کامودیتی‌ها با افزایش تقاضا در بازارها روبرو شدند به طوری که قیمت هر تن مس دوباره بالای 8 هزار دلار در هرتن قرار گرفت.

کارشناسان و تحلیل‌گران براین عقیده هستند که قیمت طلا در نتیجه انتظارات تورمی پساکرونایی دوباره افزایش خواهد یافت و به بالای 2 هزار دلار خواهد رفت.

«بانک آو امریکا» دو روز پیش در پیش‌بینی جدید خود از قیمت کامودیتی‌ها در سال 2021 اعلام کرد میانگین قیمت طلا در سال 2021حدود  2063 دلار در هر اونس خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها