کد خبر 101836

بازار سهام آمریکا امروز در نتیجه گزارشات مثبت سودآوری سه ماهه چهارم لیدرهای وال استریت و نیز سخنان ژانت یلن در مجلس سنا درباره بسته بزرگ نجات مالی صعود کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام آمریکا امروز سه‌شنبه در نتیجه گزارشات مثبت سود سه ماهه چهارم لیدرهای وال استریت و همچنین سخنان «ژانت یلن» درباره بسته نجات مالی رشد کرد و سهامداران به دلیل انتظارات تورمی به خرید سهام شرکت‌ها رو آوردند.

یلن» از طرفداران بسته بزرگ نجات مالی است و در جلسه استماع خود در مجلس سنا اعلام کرد مزایای بسته بزرگ نجات مالی برای ریکاوری اقتصاد آمریکا بسیار بیشتر از افزایش میزان بدهی آمریکا خواهد بود.

رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا همچنین گفت نرخ بهره بسیار پایین است و باید از این فرصت برای تزریق یک بسته بزرگ مالی به کشور استفاده کرد و بازارها نیز به استقبال چنین بسته‌ای خواهند رفت.

در نتیجه این سخنان شاخص داوجونز تاکنون نیم درصد افزایش پیدا کرده و شاخص اس اند پی نیز افزایش 0/62 درصدی را تجربه کرده است. همچنین نزدک کامپوزیت  نزدیک 1 درصد تا این لحظه از بازار به ارزش خود افزوده است.

اکثر نمادهای بزرگ بانکی که گزارشات مالی خود را این هفته اعلام کرده اند و برخی دیگر نیز اعلام خواهند کرد در معاملات امروز بورس نیویورک با رشد مواجه شده‌اند. بانک بزرگ «گلدمن ساکس» در گزاش مالی سه ماهه چهارم خود بیش از دو برابر افزایش سود داشته است که همین باعث تحرک بازار سهام آمریکا شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها