کد خبر 101774

قیمت طلا در معاملات امروز بازار آسیا به دنبال کاهش شاخص دلار یک روز مانده به مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا با افزایش مواجه شد و به هر اونس 1836 دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز بازار آسیا در نتیجه کاهش شاخص دلار با افزایش قیمت مواجه شد.

دیروز قیمت طلا بعد از افت قیمتی به کمترین حد یک ماه و نیم اخیر خود رسید که مهمترین دلیل آن رشد شاخص دلار به دلیل چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان بود.

هر اونس آتی طلا بعد از افزایش 0/3 درصدی در معاملات امروز سه‌شنبه به 1836 دلار رسید و همزمان شاخص دلار امروز در محدوده منفی قرار گرفته است.

سرمایه‌گذاران امروز همچنین جلسه تایید صلاحیت «ژانت یلن» وزیر جدید خزانه‌داری آمریکا را به دقت رصد می‌کنند و انتظار صحبت‌های وی در مورد بسته نجات مالی در جلسه سنا را می‌کشند.

بازارهای مالی از ورود «ژانت یلن» به کابینه دولت بایدن استقبال کرده‌اند چرا که وی طرفدار بسته‌های بزرگ نجات مالی و نیز از طرفدران پروپا قرص خرید سهام توسط فدرال رزرو است.

یلن امروز قبل از جلسه تایید صلاحیت توسط کمیته مالیه مجلس سنا در مورد موضوعاتی از قبیل سیاست ارزی و مالیات و بسته‌های نجات مالی صحبت خواهد کرد که می‌تواند بازارهای مالی از جمله بازار طلا را جهت‌دهی کند.

روز پنجشنبه جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا از بسته 1.9 تریلیون دلاری خود که شامل پرداخت 1400 دلار به هر شهروند آمریکایی است رونمایی کرد و بعد از مراسم تحلیف وی بررسی‌های این بسته نجات مالی احتمالا سریعا آغاز خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها