کد خبر 101612

قیمت جهانی نفت به دنبال افزایش شاخص دلار و همچنین افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین با افت بیش از 2.2 درصدی مواجه شد و از قله 11 ماهه خود عقب‌نشینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در معاملات روز جمعه قیمت نفت بیشترین افت یک ماهه اخیر خود را ثبت کرد و با کاهش بیش از 2 درصدی از قله 11 ماهه خود عقب‌نشینی کرد.

افزایش شاخص دلار در روزهای اخیر و در حالی که جو بایدن بسته مالی 1 تریلیون و 900 میلیارد دلاری خود را رونمایی کرد و نیز افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین باعث عقب‌نشینی تقاضای نفت خام و سایر کامودیتی‌ها در بازار شده است.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در بورس کالای نیویورک با افت 2.2 درصدی مواجه شد و به هر بشکه 52 دلار و 36 سنت رسید. این میزان افت بیشترین افت روزانه از تاریخ 18 سامبر 2020 محسوب می‌شود.

همچنین نفت برنت در بورس لندن نیز 2.3 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 55 دلار و 10 سنت رسید. برآیند افت هفتگی برنت 1.6 درصد معادل 90 سنت بوده است.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین و قرنطینه کردن نزدیک به 28 میلیون نفر یکی از عوامل مهم فشار بر قیمت نفت بوده است چرا که چین بزرگترین واردکننده نفت با روزانه بیش از 10 میلیون بشکه است. ابتلا به کرونا در چین بیشترین رشد روزانه در ده ماه اخیر بوده است و نگرانی‌های سرمایه‌گذاران را افزایش داده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها