کد خبر 101548

در راستای دوام تولید داخلی

صنایع فولاد و گروه های صنفی امریکا، خواستار حفظ تعرفه های ۲۵ درصدی تضمینی ملی روی واردات فولاد از رییس‌جمهوری جدید شدند. این تعرفه در سال ۲۰۱۸ توسط ترامپ و برای اطمینان از دوام تولید داخلی فولاد این کشور وضع شده بود.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از رویترز، ️موسسه آهن و فولاد امریکا، انجمن تولیدکنندگان فولاد، اتحادیه کارگران فولاد ایالات متحده، کمیته واردات لوله و پروفیل و همچنین موسسه ساخت فولاد امریکا  در نامه ای به بایدن، اعلام کردند که این صنعت روند بهبودی ناشی از تعطیلی های کرونا (COVID-۱۹) را آغاز کرده اما در برابر موج جدید واردات "بسیار آسیب پذیر" است.

️این گروه ها اظهار داشتند که ظرفیت مازاد تولید فولاد جهانی که در حال حاضر ۷۰۰ میلیون تن بالاتر از تقاضاست، انتظار می رود با افزوده شدن تولید چین، ویتنام، ترکیه و سایر کشورها، رشد بیشتری داشته باشد.

️این گروه ها گفتند که صادرات فولاد از کره جنوبی، روسیه، اوکراین و اندونزی نیز همچنان به روند افزایشی خود ادامه می دهد.

آنها در این نامه اعلام کردند: ادامه تعرفه ها و سهمیه بندی ها برای اطمینان از دوام صنعت فولاد داخلی در برابر این ظرفیت مازاد و رو به رشد فولاد ضروری است و حذف یا تضعیف این اقدامات قبل از اینکه کشورهای اصلی و بزرگ تولیدکننده فولاد ظرفیت مازاد خود را از بین ببرند و همینطور سوبسیدها و سایر سیاست های مخدوش کننده تجارت که به بحران فولاد دامن زده اند از بین بروند، فقط موج جدیدی برای واردات با تأثیرات مخرب برای تولیدکنندگان داخلی فولاد و کارگران آنها ایجاد می کند.

️بایدن، رییس جمهوری دموکرات‌، در ماه می گذشته به کارگران فولاد آمریکا گفت که تعرفه های فولاد و آلومینیوم دونالد ترامپ جمهوری‌خواه را تا زمانی که یک راه حل جهانی برای ظرفیت مازاد تولید اندیشیده نشود، حفظ خواهد کرد. از آن زمان به بعد، وی گفت که تا بعد از مشورت با متحدان آمریکا، هیچ تغییری در تعرفه ها ایجاد نخواهد کرد.

️وزارت بازرگانی ترامپ در مارس ۲۰۱۸ تعرفه های فلزات بخش ۲۳۲ را که شامل تعرفه ۲۵ درصدی بر روی فولاد و ۱۰ درصدی بر روی آلومینیوم بود، وضع کرد. براساس اطلاعات موسسه آهن و فولاد آمریکا، این تعرفه ها سهم بازار فولاد وارداتی آمریکا را از ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۸ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش داده است./ کالاخبر

 

ارسال نظر

تازه ها