کد خبر 101520

توقف افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه و همچنین افت شاخص دلار باعث افزایش قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای آسیایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس طلا در معاملات امروز آسیا به دلیل توقف رشد شاخص دلار و همچنین ایست رشد بازدهی اوراق خزانه افزایش یافت.

قیمت آتی اونس طلا در معاملات امروز بازار آسیا با رشد 0/8 درصدی به 1859 دلار رسید. این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله  آمریکا از نقطه اوج 10 ماهه خود عقب نشینی کرد و شاخص دلار نیز روند رو به رشد خود را متوقف کرد.

اقتصاد آمریکا طبق گفته «اریک روزنگرین» رئیس فدرال رزرو بوستون آمریکا با تسریع روند واکسیناسیون در نیمه دوم امسال احیا خواهد شد اما خطر رشد دوباره آمار ابتلا به کووید 19 همچنان به عنوان یک نگرانی بین سرمایه‌گذاران مطرح است.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا روز پنجشنبه در یک وبینار شرکت خواهد کرد و رئیس بانک مرکزی اروپا نیز امروز سخنرانی آنلاین خواهد داشت. سرمایه‌گذاران سخنان این دو سیاست‌گذار اصلی آمریکا و اروپا را با دقت دنبال می‌کنند تا از روند بسته‌های نجات مالی و وضعیت تورم آگاهی یابند.

کارشناسان زیادی بر این عقیده هستند که با افزایش تورم پساکرونایی اقبال به سمت طلا برای حفظ ارزش سرمایه‌ها دوباره افزایش خواهد یافت و روند طلا در سال 2021 را صعودی ارزیابی می‌کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها