کد خبر 101409

طبق گزارشی که در یکی از رسانه‌های کره‌ای منتشر شده دو شرکت اپل و هیوندای قصد دارند که برای تولید خودروهای الکتریکی خودران با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه کره‌ای «آی تی نیوز» دیروز گزارش داد شرکت اپل و هیوندای قصد دارند که در تولید خودروهای الکتریکی بدون راننده با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کنند و قرار است که تولید آنها از سال 2024 آغاز شود.

این گزارش به دنبال بیانیه روز جمعه شرکت هیوندای منتشر شد مبنی بر اینکه این شرکت در مراحل اولیه مذاکرات با شرکت اپل است. بیانیه هیوندای در حالی منتشر شد که یک رسانه دیگر خبر داده بود که هیوندای و اپل قرار است از سال 2027 تولید خودروهای الکتریکی بدون راننده خود را آغاز کنند.

انتشار این خبر باعث رشد 20 درصدی ارزش سهام شرکت هیوندای در بورس کره جنوبی شده بود. هیوندای هنوز به گزارش «آی تی نیوز» پاسخی نداده است و فقط اعلام کرده است که این شرکت پیشنهادهای مختلفی از شرکت‌های مختلف برای تولید خودروهای الکتریکی دریافت کرده است.

«آی تی نیوز» در نسخه بروزرسانی شده خود برخی از جزئیات این همکاری شامل مکان تولید، ظرفیت تولید و زمان امضای قرارداد دو شرکت را حذف کرد. در نسخه قبلی گزارش این روزنامه اعلام شده بود که قرار است تولید این خودروها یا در کارخانه «کیاموتورز» در ایالت جورجیای آمریکا انجام شود یا اینکه کارخانه جدیدی تاسیس کنند و در سال 2024 تولید 100 هزار دستگاه را در دستور کار قرار دهند. ظرفیت کامل تولید این خودروها سالانه 400 هزار دستگاه خواهد بود. کیاموتورز اکنون یکی از زیرمجموعه‌های شرکت هیوندای است.

در این گزارش همچنین آمده بود که اپل و هیوندای برای تولید «نسخه‌ی بتا» خودروی اپل در سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند.

ارزش سهام هیوندای در معاملات امروز آسیا رشد 14 درصدی داشته و «هیوندای موبیس» که از زیرمجموعه‌های هیوندای است رشد بیش از 12 درصدی را تجربه کرد و ارزش سهام شرکت کیاموتورز نیز 9 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها