کد خبر 101301

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا میزان کسری تجاری آمریکا در ماه نوامبر به 68 میلیارد دلار رسید که بالاترین میزان کسری تجاری ماهانه در 14 سال اخیر محسوب می‌‎شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت بازرگانی آمریکا در گزارشی اعلام کرد کسری تجاری آمریکا در ماه نوامبر در نتیجه افزایش واردات شرکت‌های آمریکایی به بالاترین حد 14 سال اخیر خود رسید.

طبق گزارش وزارت بازرگانی آمریکا میزان کسری تجاری آمریکا با افزایش 8 درصدی در ماه نوامبر به 68 میلیارد و 100 میلیون دلار رسید که بیشترین میزان کسری تجاری از ماه آگوست 2006 محسوب می‌شود. میزان کسری تجاری آمریکا در ماه اکتبر بیش از 63 میلیارد دلار بود.

اقتصاددانان در نظرسنجی‌ها پیش‌بینی کرده بودند میزان کسری تجاری در ماه نوامبر به بیش از 65 میلیارد دلار خواهد رسید که آمارهای واقعی رقمی بیش از این عدد را نشان داد.

میزان واردات آمریکا با افزایش 2.9 درصدی به بیش از 252 میلیارد دلار رسید و این در حالی است که صادرات ماه نوامبر آمریکا تنها رشد 1.2 درصدی داشته و به 184 میلیارد دلار رسید. طبق گزارش‌ها افزایش میزان واردات آمریکا بیشتر در راستای افزایش ذخایر انبارها صورت گرفته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها