کد خبر 101281

قیمت بیت‌کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و در 24 ساعت گذشته با رشد 5 درصدی از مقاومت 40 هزار دلاری عبور کرد و اکنون به سمت نقطه‌ی 50 هزار دلار در حال حرکت است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از کوین‌دسک، قیمت بیت‌کوین در ادامه روند صعودی خود مقاومت 40 هزار دلاری را هم پشت سر گذاشت و در حال حرکت به سمت نقطه‌ی 50 هزار دلاری است.

در بازه زمانی 24 ساعت گذشته بیت‌کوین حدود 5 درصد رشد کرده و اکنون به 41 هزار و 114 دلار رسیده و همچنان در حال پیشروی در مسیر صعودی خود است.

ارزش معاملات 24 ساعت گذشته بیت‌کوین نزدیک به 86 میلیارد دلار بوده و ارش کل بازار این ارز محبوب دیجیتال اکنون از 760 میلیارد دلار نیز عبور کرده است.

موج اخیر صعود قیمت بیت‌کوین که از ماه اکتبر آغاز شده و تاکنون چهار برابر شده است چند دلیل مهم دارد: 1. اقدام مؤسسات و شرکت‌ها در خرید بیت‌کوین؛ چرا که آنها این ارز دیجیتال را ابزاری را برای پوشش نرخ تورم در دوران پساکرونا می‌دانند.

2. پیش‌بینی روند ادامه‌دار کاهش ارزش دلار؛  دموکرات‌ها از طرفداران بسته‌های بزرگ مالی برای تزریق به اقتصاد کشور هستند و با حضور ژانت یلن به عنوان وزیر خزانه‌داری احتمالا این فرآیند تقویت خواهد شد. 

3. تسهیل خرید بیت‌کوین برای افراد از طریق شرکت پی‌پال؛ این شرکت  چندی پیش اعلام کرد مشتریان این می‌توانند از طریق این شرکت پرداخت آنلاین می‌توانند ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنند و در صورت لزوم نگهداری کنند. 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها