کد خبر 101278

قیمت میلگرد در بازار داخل چین به دلیل افزایش موجودی انبارها در حال کاهش است اما قیمت فروش میلگرد به خریداران خارجی از جمله کره جنوبی اندکی افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اسپات میلگرد چین در بازار داخل به دلیل افزایش موجودی انبارها کاهش یافت. قیمت هر تن میلگرد در شرق چین و در شانگهای بین 4460 تا 4490 یوان معادل 690 تا 695 دلار در هر تن معامله شد که 30 یوان کمتر از هفته گذشته است.

کمبود تقاضا باعث افزایش موجودی انبارهای چین در بازار نقدی معاملات میلگرد برای دومین هفته متوالی شده است. یک تحلیل‌گر صنعت فولاد چین گفته است که در حال حاضر در هفته منتهی به 7 ژانویه موجودی انبارها 3 میلیون و 960 هزار تن میلگرد است که حدود 317 هزار تن نسبت به هفته قبل بیشتر است.

معامله‌گران میلگرد می‌گویند موجودی انبارها به دلیل کاهش تقاضا در این فصل در حال افزایش است که این امر محرک قیمت میلگرد به سمت پایین است. خریداران منتظر هستند تا قیمت میلگرد باز هم پایین بیاید و به همین دلیل از افزایش بیشتر موجودی انبارهای خود ممانعت می‌کنند.  

قیمت هر تن میلگرد صادراتی بنادر چین نیز اکنون 635 دلار در هر تن است که 3 دلار و 75 سنت بیشتر از هفته قبل است. خریداران کره‌جنوبی گزارش داده‌اند که در قیمت 635 دلار اقدام به سفارش خرید از چین کرده‌اند.

قیمت میلگرد در نتیجه افزایش قیمت مواد اولیه رشد کرده است اما کاهش تقاضا از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها