کد خبر 101184

قیمت طلا در معاملات امروز آسیا در نتیجه پیش افتادن جمهوری خواهان از رقبای دموکرات با افت قیمت مواجه شد و به زیر 1950 دلار در هر اونس رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  قیمت طلا امروز در معاملات بازار آسیا در انتظار نتیجه انتخابات سنای ایالت جورجیا در آمریکا  با افت 0/3 درصدی مواجه شد و به زیر نقطه‌ی 1950 دلار در هر اونس رفت.

شاخص دلار که معمولا در جهت عکس قیمت طلا حرکت می‌کند در معاملات امروز افزایش یافت . انتخابات مجلس سنای ایالت جورجیای آمریکا دیروز برگزار شد و آرا در حال شمارش است و پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی امروز نتایج نهایی اعلام شود.

طبق آمارها امروز کاندیداهای جمهوری‌خواه از رقبای دموکرات خود پیش افتاده‌اند و در صورت پایداری این نتایج جمهوری‌خواهان اکثریت مجلس سنا را با دو کرسی بیشتر از آن خود خواهند کرد.

پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات به معنای تصویب بسته های مالی بیشتر است که مورد استقبال سرمایه‌گذران طلا خواهد بود.

امروز کنگره آمریکا برای تایید انتخابات آمریکا و آرای الکتورال ایالت‌ها یک نشست برگزار خواهد کرد و رئیس جمهور بعدی آمریکا نیز رسما منصوب خواهد شد. تعدادی از جمهوری خواهان  به رهبری «تد کروز» قرار است به آرای الکتورال برخی ایالت‌ها اعتراض کنند که در صورت تایید مایک پنس رئیس مجلس سنا یک فرصت 10 روزه برای بررسی آرای الکتورال در قالب کمیسیون تحقیق داده خواهد شد و انتخاب رئیس جمهور به روز 16 ژانویه یعنی چهار روز قبل از مراسم تحلیف موکول خواهد شد.

انتهای خبر

 

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها