کد خبر 101173

قیمت جهانی نفت به دلیل توافق دیروز اوپک پلاس مبنی بر تمدید کاهش تولید با افزایش قیمت مواجه شد و به بالاترین حد خود از ماه فوریه تاکنون رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات روز چهارشنبه در آسیا به دلیل توافق کاهش تولید کشورهای اوپک پلاس با افزایش قیمت مواجه شد و به بالاترین حد خود از ماه فوریه تاکنون رسید.

عربستان سعودی در نشست اوپک پلاس به صورت داوطلبانه توافق کرد که تولید خودرا همچنان روزانه 1 میلیون بشکه کاهش دهد و این در حالی بود که پیش‌بینی‌ها حکایت از افزایش تولید عربستان داشت.

در توافق اوپک پلاس قرار شد روسیه و قزاقستان در فوریه و مارس روزانه ٧٥ هزار بشکه به تولید خود بیفزایند؛ به آن معنا که مجموع افزایش تولید روزانه دو کشور در ماه‌های یادشده ۱۵۰ هزار بشکه خواهد بود، دیگر کشورها هم افزایش تولید را متوقف می‌کنند.

از طرف دیگر انجمن نفت آمریکا نیز روز سه‌شنبه بعد از نشست اوپک پلاس گزارش ذخایر نفت آمریکا را منشتر کرد که طبق این گزارش میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به اول ژانویه با افت 1 میلیون و 700 هزار بشکه‌ای روبرو شد و کل میزان ذخایر نفت آمریکا به 491 میلیون و 300 هزار بشکه رسید.

در همین راستا قیمت نفت برنت در معاملات امروز چهارشنبه با رشد 0/6 درصدی به 53 دلار و 94 سنت رسید که بالاترین حد قیمت نفت از ماه فوریه تاکنون محسوب می‌شود. دیروز همچنین نفت برنت رشد 5 درصدی را در واکنش به نشست اوپک پلاس تجربه کرد.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در معاملات امروز 0/26 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 50 دلار رسید. روز سه‌شنبه نیز نفت آمریکا رشد 4.6 درصدی را تجربه کرده بود.

توقیف کشتی کره جنوبی توسط ایران به دلیل آلودگی‌های زیست‌محیطی نیز از جمله عوامل حمایت‌کننده قیمت نفت در معاملات امروز بود. قرار است هیئتی از کره جنوبی برای مذاکره در مورد آزادسازی کشتی توقیف شده راهی ایران شوند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها