کد خبر 100887

قیمت مسکن در بریتانیا در ماه دسامبر سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 7.3 درصدی داشته در حالی که اقتصاددانان در نظرسنجی‌ها رشد 6.7 درصد را پیش‌بینی کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت مسکن در بریتانیا به دلیل مشوق‌های مالیاتی ارائه شده توسط دولت بریتانیا افزایش یافت به طوری که نرخ سالانه قیمت مسکن رکورد شش سال اخیر خود را شکست.

قیمت مسکن در ماه دسامبر 2020 رشد 0/8 درصدی را تجربه کرد  و این در حالی است که افزایش نرخ مسکن در ماه نوامبر 0/9 درصد بوده است. مقایسه نرخ مسکن ماه دسامبر سال 2020 در بریتانیا با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد 7.3 درصدی است.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند نرخ رشد مسکن در ماه دسامبر امسال نسبت به سال گذشته 6.7 درصد خواهد بود اما آمار دولت بریتانیا بیش از این مقدار را نشان داد.

بعد از افت شدید قیمت مسکن در بریتانیا در ماه‌های اولیه به دلیل سیاست قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مسکن در ماه‌های بعد با اعمال سیاست معافیت مالیاتی خرید مسکن افزایش یافت. این معافیت مالیاتی در پایان ماه مارس به اتمام رسید اما محرک قیمت مسکن در ماه‌های بعد بود.

تحلیل‌گران می‌گویند افزایش شدید قیمت مسکن در بریتانیا با وضعیت سایر بخش‌های اقتصادی کشور به ویژه آن بخش‌هایی که در اثر محدودیت های شیوع موج دوم کرونا تحت تاثیر قرار گرفتند، همخوانی ندارد.

بیشترین افزایش قیمت مسکن در بریتانیا مربوط به خانه‌های ویلایی بوده که در دوران شیوع کرونا با تقاضای زیادی مواجه شدند. قیمت خانه‌های ویلایی در 12 ماه گذشته رشد 8 درصدی داشته است در حالی که قیمت آپارتمان تنها 4 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها