کد خبر 100867

معاون مدیر عامل آی‌اچ‌اس مارکیت:

معاون مدیر عامل آی‌اچ‌اس مارکیت و کارشناس ارشد انرژی این شرکت، پیش‌بینی کرد که یک سال دیگر، یعنی تا اواخر ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ طول می‌کشد تا تقاضای نفت به سطح قبل از پاندمی کرونا بازگردد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، دنیل یارگین، در مصاحبه با العربیه انگلیسی گفت یک سال دیگر، یعنی تا اواخر ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ طول خواهد کشید تا تقاضای نفت به سطح قبل از پاندمی برگردد.

پیش‌بینی یارگین در مورد تقاضای نفت با پیش‌بینی‌های آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک هم‌خوانی دارد. این دو سازمان هم پیش‌بینی کرده بودند که تقاضای سالانه نفت خام سال آینده به سطح قبل از پاندمی بازنمی‌گردد. هرچند در مقایسه با افت تقاضایی که امسال به علت پاندمی اتفاق افتاد، سال آینده با رشد تقاضا روبرو خواهد شد.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرده بود، ۸۰ درصد از افت تقاضای روزانه ۳.۱ میلیون بشکه‌ای نفت در سال آینده به علت پایین ماندن تقاضای سوخت جت می‌باشد.

اوپک هم در گزارش ماهانه خود تقاضای نفت سال آینده را ۴۱۰ هزار بشکه در روز نسبت به پیش‌بینی قبلی خود کاهش داد و به ۹۵.۸۹ میلیون بشکه رساند.

یارگین همچنین گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تولید نفت آمریکا حدود ۱۱ میلیون بشکه در روز بماند و دیگر به رشد سالانه ۱.۵ میلیون بشکه در روز نرسد.

 

ارسال نظر

تازه ها