کد خبر 100759

بیت‌کوین در ادامه روند صعودی خود اکنون توانسته از مرز 28 هزار دلار نیز عبور کند و در آستانه مقاومت 30 هزار دلاری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشا تودی، بیت کوین، بزرگترین سرمایه دیجیتال دنیا به روند صعود خود ادامه می‌دهد و در هر ساعت به یک رکورد جدید دست می‌یابد. این ارز مجازی تا 28 هزار دلار هم بالا رفته است.

 ارز مجازی شماره یک دنیا در ساعت 14:15 به وقت گرینویچ تا 28300 دلار بالا رفت و بعد به سطح فعلی 27273 دلار بازگشت.

 ارزش بیت کوین 12 درصد در یک روز افزایش یافته و ظرفیت بازار آن به 515 میلیارد دلار رسیده است. بیت کوین در حال حاضر در رتبه یازدهم در میان سرمایه‌های بزرگ جهانی مثل فیسبوک، اپل، ویزا و تسلا قرار دارد. شاخص برتری بیت کوین برای اولین بار از مارس 2017 از 70 درصد فراتر رفته است.

 جدیدترین گزارش شرکت اطلاعات بین المللی چاینا لیسیس نشان می‌دهد قیمت بیت کوین بیشتر توسط سرمایه‌گذاران سازمانی  که اکثرا در دنیای ارز مجازی تازه وارد هستند، تقویت شده است. سرمایه‌گذاران بزرگ 11.5 میلیارد دلار طی سه ماه گذشته به ارزش بیت کوین اضافه کرده‌ اند که باعث شده قیمت این ارز مجازی دوبرابر شود.

 بیت کوین 12 سال پیش توسط یک فرد یا گروه ناشناس با عنوان ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. تجارت بیت کوین در 2009 بر اساس یک شبکه برپایه بلاکچین آغاز شد. هدف از این سیستم ایجاد معاملات ایمنی است که نیازی به سیاست‌ها و قوانین بانک های مرکزی نداشته باشد

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها