کد خبر 100753

طبق آخرین داده‌های اداره ملی آمار (ان‌بی‌اس) با ریکاوری اقتصاد چین پس از شیوع کرونا، سود شرکت‌های بزرگ صنعتی چین در ماه نوامبر ۷۲۹.۳۲ میلیارد یوان (حدود ۱۱۱.۶۳ میلیارد دلار آمریکا) و ۱۵.۵ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از شین‌هوا، در ۱۱ ماه اول سال، سود شرکت‌های بزرگ صنعتی نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲.۴ درصد رشد کرده و به بیش از ۵.۷۴ تریلیون یوان رسیده است که نسبت به ۱۰ ماه اول ۱.۷ درصد افزایش داشته است.

به تفکیک سود شرکت‌های صنعتی تحت کنترل دولت نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴.۹ درصد یا نزدیک به ۱.۴۵ تریلیون یوان کاهش یافت، در حالی که سودهای شرکت‌های خصوصی شاهد رشد سالانه ۱.۸ درصدی بوده و به ۱.۷۳ تریلیون یوان رسیده است.

در دوره زمانی ژانویه تا نوامبر، سود صنعت معدن نسب به سال گذشته ۳۲.۸ درصد سقوط کرد، در حالی که میزان سود بخش‌های تولیدی و تأمین برق، انرژی حرارتی، گاز و آب به ترتیب ۶.۱ درصد و ۴.۸ درصد افزایش داشت است.

بر طبق گزارش ان‌بی‌اس سود ۲۵ بخش از ۴۱ بخش صنعتی بررسی شده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، ۱۵ بخش با کاهش سود روبرو شدند و سود یک بخش ثابت بوده است.

شرکت‌های بزرگ صنعتی به شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که گردش مالی سالانه آنها حداقل ۲۰ میلیون یوان باشد.

ارسال نظر

تازه ها