کد خبر 100682

طبق گزارش مرکز ملی آمار چین سود شرکت‌های صنعتی در ماه نوامبر 15.5 درصد افزایش یافت و به 111 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، سود شرکت‌های صنعتی چین در ماه نوامبر برای هفتمین ماه متوالی افزایش یافت که مهمترین دلیل آن افزایش تولید و فروش شرکت‌ها در دوران ریکاوری از پاندمی ویروس کرونا بوده است.

مرکز ملی آمار چین اعلام کرد سود شرکت‌های صنعتی در ماه نوامبر 15.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و به 111 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که البته نسبت به رشد 28 درصدی ماه اکتبر کمتر است.

تولید بخش صنعتی چین با رشد بسیار زیادی بعد از ریکاوری از ویروس کرونا مواجه شده است به طوری که شرکت‌ها مجبورند برای پوشش تقاضای خارجی تولیدات خود را افزایش دهند.

به دنبال افزایش تقاضا قیمت انواع مواد اولیه و نیم ساخته صنعتی و معدنی با افزایش زیادی مواجه شدند به طوری که سنگ‌آهن به عنوان یکی از مواد اولیه تولید فولاد رشد کم‌سابقه‌ای را تجربه کرد. همچنین انواع شمش‌های فولادی و نیز ورق‌ها و سایر مقاطع تخت و طویل در تمامی بنادر جهان رشد‌های غول‌آسایی را تجربه کردند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها