کد خبر 100629

یک هفته گذشته بازار فولاد شاهد جهش قیمت انواع محصولات زنجیره فولاد از مواد اولیه گرفته تا محصولات ساخته شده بود و بیشترین افزایش قیمت مربوط به قیمت چدن در کشورهای حوزه cis بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ادامه رشد قیمت محصولات زنجیره فولاد در بنادر جهان قیمت هر تن ورق سرد فولادی فوب کشورهای حوزه CIS در یک هفته گذشته رشد 12 درصدی را تجربه کرده است و به هر تن 830 دلار رسید.

در میان محصولات زنجیره فولادی قیمت چدن بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده است و با افزایش 22 درصدی در یک هفته گذشته به هر تن 530 دلار رسید. پس از چدن قیمت پلیت فولادی دریای سیاه بیشترین رشد قیمتی را با رشد 16 درصدی داشته به طوری که هر تن پلیت فولادی به 705 دلار رسید.

قیمت میلگرد صادراتی چین نیز با ر شد 9 درصدی به 628 دلار در هر تن رسیده است و این در حالی است که قیمت کنسانتره آهن 66 درصد در بنادر چین به 184 دلار در یک هفته گذشته رسید که نسبت به هفته قبل از آن رشد 9 درصدی را داشته است.

در این میان سلنیوم بنادر چین و همچنین قیمت زغال سنگ بنادر استرالیا بیشترین افت قیمت را در یک هفته گذشته تجربه کرده‌اند. هر کیلوگرم سلنیوم در بازار داخلی چین با کاهش 4 درصدی به هر کیلوگرم 125 یوان رسید و قیمت هر تن زغال سنگ صادراتی استرالیا با افت 2 درصدی به هر تن 90 دلار رسید.

قیمت هر تن بیلت صادراتی در بنادر ایران با رشد 6 درصدی نسبت به هفته قبل  به 530 دلار رسید. همچنین قیمت هر تن آهن قراضه وارداتی در بنادر ترکیه با رشد 5 درصدی نسبت به هفته قبل به هر تن 472 دلار رسیده است که یکی از دلایل افزایش قیمت محصولات زنجیره فولاد در بنادر دریای سیاه است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها