کد خبر 100572

بازارهای سهام و پوند در معاملات امروز در نتیجه خوشبینی نسبت به توافق بریگزیت جهاش مثبتی کرده‌اند و ارزش پوند در آستانه بالاترین حد خود در دو سال اخیر قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام در اروپا و آمریکا و همچنین پوند استرلینگ در واکنش به پیشرفت مذاکرات بین بریتانیا و اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه با گاردی صعودی کار خود را آغاز کردند.

مذاکرات فرسایشی بین بریتانیا و اروپا در حال رسیدن به گام نهایی خود است و خبر توافق محدود بین دو طرف امید سرمایه‌گذاران برای ریکاوری اقتصاد بریتانیا و جهان را افزایش داده است.

شاخص فوتسی 100 لندن امروز در دامنه مثبت قرار گرفته و شاخص فوتسی 250 لندن که بیشتر شرکت‌های متوسط و کوچک را شامل می‌شود به بیشترین حد خود از ماه فوریه تاکنون رسیده است. شاخص یورواستاکس نیز تاکنون رشد 0/1 درصدی داشته است و بازارهای آسیایی در معاملات امروز روند رو به رشدی را طی کردند.

ارزش پوند نیز 0/6 درصد دیگر در برابر دلار افزایش یافت و به 1.3586 رسید که در آستانه بالاترین حد خود در دو سال اخیر است. ارزش پوند در برابر دلار از ماه نوامبرتاکنون 5 درصد افزایش یافته که مهمترین دلیل ان افت شدید ارزش دلار بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها