کد خبر 100550

قیمت جهانی نفت برای دومین روز پیاپی و در نتیجه کاهش میزان ذخایر آمریکا و همچنین توافق محدود بریتانیا و اتحادیه اروپا حول موضوعات مورد اختلاف رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز پنجشنبه در بازار آسیا در پی کاهش ذخایر نفت آمریکا با افزایش مواجه شد.

همچنین توافق محدود بریگزیت اشتهای سرمایه‌گذاران برای ریسک‌پذیری را نیز افزایش داده است و موقعیت‌های خرید نفت خود را افزایش داده‌اند.

قیمت آتی نفت 38 سنت معادل 0/7 درصد رشد کرد و به هر بشکه 51 دلار و 58 سنت رسید و قیمت نفت آمریکا نیز با 31 سنت معادل 0/6 درصد افزایش به هر بشکه 48 دلار و 40 سنت افزایش یافت.

در معاملات روز چهارشنبه نیز هم نفت برنت و هم نفت آمریکا رشد 2 درصدی را در بازارها تجربه کردند. طبق اعلام مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 18 دسامبر 562 هزار بشکه کاهش یافت و به 499 میلیون و 500 هزار بشکه رسید. این در حالی است که انجمن نفت آمریکا پیش از این از افزایش ذخایر نفت آمریکا خبر داده بود.

همچنین ذخایر بنزین آمریکا به طرز عجیبی با وجود اعمال محدودیت‌های اقتصادی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد در خیابان‌ها با کاهش 1 میلیون و 100 هزار بشکه‌ای مواجه شد و به 237 میلیون و 800 هزار بشکه رسید.

توافق محدود بریتانیا و اتحادیه اروپا که قرار است امروز انجام شود بر افزایش تقاضا در بازار نفت اثرگذار بوده است. این توافق بر هرج و مرج ناشی از جدایی کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا غلبه خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها