کد خبر 100547

توافق محدود بریتانیا و اتحادیه اروپا و همچنین انتظارات گسترش واکسن کرونا و امیدها به قطع زنجیره انتقال این ویروس بازارهای مالی را در معالمات روز پنجشنبه سبزپوش کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای مالی امروز صبح پنجشنبه در آستانه کریسمس و همچنین انتشار اخباری مبنی برتوافق محدود بریتانیا و اتحادیه اروپا سبزپوش شدند و سرمایه‌گذاران نسبت به ریکاوری اقتصاد جهانی امیدوارتر شدند.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نزدیک 0.14 درصد رشد کرده و شاخص بورس استرالیا نیز امروز رشد بیش از نیم درصدی را تجربه کرده است. همچنین شاخص نیککی افزایش نیم درصدی داشته است.

در چین نیز شاخص‌ها رشد ناچیزی را سپری کردند و این در حالی است که قیمت سهام علی بابا در بورس چین افت بیش از 6 درصدی را تجربه کردکه بیشترین میزان افت این شرکت در شش هفته اخیر محسوب می‌شود. دلیل افت ارزش سهام علی بابا این بود که تنظیم‌کننده بازار سهام چین اعلام کرد درباره رفتار انحصاری این شرکت تحقیق و تفحص خواهد کرد.

همچنین انتشار اخباری مبنی بر اینکه بریتانیا و اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه قرار است توافق محدودی داشته باشند که باعث کاهش هرج و مرج در مسافرت‌ها و انتقال کالا توسط کشتی‌ها در هر دو طرف خواهد شد بر امید سرمایه‌گذاران افزوده است.

بسته‌های نجات مالی کشورها و همچنین انتظارات واکسن کرونا برای قطع زنجیره انتقال این ویروس نیز بر خوشبینی سرمایه‌گذاران بازارها افزوده است.

ارزش پوند استرلینگ نیز امروز در معاملات بازارهای آسیایی در نتیجه خبر مذاکرات بریگزیت حمایت شد  و نزدیک به 0/3 درصد در برابر دلار رشد کرد و به 1.3535 رسید.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها