کد خبر 100529

بازارهای سهام اروپایی در نتیجه افزایش امید سرمایه گذاران به مذاکرات بریگزیت و توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا نسبت به توافق پسابریگزیت برای دومین روز متوالی صعودی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بازارهای سهام اروپا در معاملات امروز چهارشنبه برای دومین روز متوالی روند صعودی خود را ادامه دادند و از عرضه‌های سنگین روزهای اول هفته فاصله گرفتند.

طبق گزارش‌های منتشر شده احتمال اینکه اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر معاهده پسابریگزیت توافق کنند بسیار زیاد است و امیدهای سرمایه گذاران نسبت به بازیافت ارزش پوند استرلینگ افزایش یافته است.

«رابرت پستون» سردبیر کانال تلویزیونی ITV در توئیتی اعلام کرد احتمالا مذاکرات بریتانیا با اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه به نتیجه برسد.

شاخص اروپایی «یورواستاکس» امروز تا این لحظه 0/3 درصد افزایش یافته است و این در حالی است که روز دوشنبه این شاخص افت 2.3 درصدی را تجربه کرده بود.

دولت فرانسه که چند روز پیش اعلام کرده بود به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا مرزهای خود را بر روی این کشور خواهد بست بعد از مذاکرات مقامات این دو کشور، فرانسه با بازکردن مرزها موافقت کرده است.

کشف نوع جدید وروس کرونا در بریتانیا به مدت چند روز بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد به طوری که چند کشور مرزهای خود را بر روی هواپیماهای بریتانیایی مسدود کردند و مسافرات‌ها به این کشور را ممنوع کردند.

این اتفاقات عامل فشار بر بریتانیا بود چرا که هراس از کمبود مواد غذایی و دارویی با توجه به بسته شدن مرزها افزایش یافته بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها