کد خبر 100522

قیمت میلگرد بازار داخلی چین در نتیجه افزایش تقاضا و پیشنهاد قیمت بالاتر فروشندگان در بورس شانگهای با افزایش قیمت مواجه شد و به بالاترین حدو سه سال اخیر خود رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه متال بولتن، قیمت میلگرد در بازار داخلی چین با افزایش قیمت دیروز به بالاترین حد سه ساله خود رسید.

قیمت هر تن میلگرد در شانگهای اکنون به 718 دلار در هر تن رسیده و فروشندگان با توجه به افزایش قیمت‌ها در بازار آتی قیمت‌ها در بازار داخل را افزایش داده‌اند.

میلگرد تحویل ماه می اکنون پرمعامله‌ترین قراردادها در بورس آتی کالای شانگهای هستند که اکنون به هر تن 4603 یوان در هر تن رسیده که نسبت به روز دوشنبه رشد 5.12 درصدی داشته است.  قیمت میلگرد در بورس شانگهای روز دوشنبه 4379 یوان بود و فروشندگان قیمت‌ها را نسبت به دیروز افزایش داده‌اند.

خریداران می‌گویند آنها مجبورند میزان سفارشات خود کاهش دهند و منتظر کاهش قیمت بمانند چون این قیمت‌ها فراتر از بودجه آنهاست.

قیمت میلگرد صادراتی چین در بنادر اصلی این کشور نیز به 636 دلار در هر تن رسید که 63 سنت بالاتر از روز دوشنبه است.

یک تحلیل‌گر صنعت در یادداشتی اعلام کرد قیمت میلگرد به دلیل افزایش تولید و کاهش تقاضا در آینده با کاهش قیمت مواجه خواهد شد. مرکز ملی آمار چین در گزارشی اعلام کرد کارخانجات تولید فولاد در کشور 23 میلیون و 270 هزار تن در ماه نوامبر تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.8 درصد بیشتر است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها