کد خبر 100502

گزارش انجمن نفت آمریکا از میزان ذخایر نفت ایالات متحده که حاکی از رشد 2 میلیون و 700 هزار بشکه‌ای بود باعث افت بیشتر قیمت نفت در معاملات امروز آسیا شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا در نتیجه افزایش ذخایر نفت آمریکا و همچنین محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش دوباره روبرو شد و بخش دیگری از ارزش خود را از دست داد.

قیمت نفت آتی برنت در معاملات امروز تاکنون بیش از 1 درصد کاهش یافته و به هر بشکه 49 دلار و 30 سنت رسید و قیمت نفت آمریکا نیز با بیش از 1.5 درصد کاهش به هر بشکه 46 دلار و 20 سنت رسید.

طبق گزارشی که انجمن نفت آمریکا از میزان ذخایر این کشور منتشر کرده است ذخایر نفت ایالات متحده در هفته منتهی به 18 دسامبر با افزایش 2 میلیون و 700 هزار بشکه روبرو شده است در حالی که تحلیل‌گران نفت پیش‌بینی کرده بودند که ذخایر نفت آمریکا با کاهش 3 میلیون و 250 هزار بشکه‌ای مواجه خواهد شد. هفته گذشته نیز میزان ذخایر نفت آمریکا 1 میلیون و 970 هزار بشکه افزایش یافته بود.

سرمایه‌گذاران بازار نفت اکنون منتظر گزارش «مؤسسه اطلاعات انرژی» هستند که امروز منتشر خواهد شد و جهت‌گیری سرمایه‌گذاران را در بازار نفت مشخص خواهد کرد.

در حالی که ساخت واکسن‌های کرونا امیدها به افزایش تقاضا برای نفت و افزایش قیمت را زنده کرده بود کشف نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا دوباره باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها