کد خبر 100493

تهدید ترامپ مبنی بر عدم امضای توافق 900 میلیارد دلاری رهبران کنگره آمریکا برای تزریق به اقتصاد کشور باعث افت بازارهای مالی و کاهش نرخ بازدهی اوراق خزانه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص‌های آتی سهام در معاملات امروز با کاهش مواجه شدند و کامودیتی ها نیز روند نزولی در پیش گرفتند و این در حالی است که قیمت اوراق قرضه نیز روز چهارشنبه در پی این رخدادها افزایش یافت.

اما دلیل این اتفاق سخنان دونالد ترامپ که تهدید کرد توافق رهبران کنگره آمریکا بر سر بسته مالی 900 میلیارد دلاری را امضا نخواهد کرد.

شاخص فیوچرز اس اند پی در معاملات بازارهای آسیایی و اروپایی امروز بیش از نیم درصد افت کرد و شاخص فیوچرز سهام لندن نیز به همین میزان در نتیجه این سخنان ترامپ کاهش یافت و اثرات پیشرفت مذاکرات بریتانیا با اروپا را به محاق برد.

در ویدئوی کوتاهی که ترامپ در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، ترامپ می‌گوید که این لایحه که نتیجه ماه‌ها مذاکرات فرسایشی بین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بوده یک رسوایی است چرا که «هزینه‌های خارجی بسیار فراوانی را در نظر گرفته و قصد دارد که سقف پرداختی به افراد را از رقم خنده‌دار 600 دلار به 2000 دلار افزایش دهد».

بعد از انتشار این ویدئو بازارهای مالی در آمریکا و سایر نقاط جهان افت کردند و قیمت اوراق قرضه 10 ساله افزایش یافت. نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله در آمریکا در معاملات بازارهای آسیایی بعد از این توئیت ترامپ کاهش یافت.

اگرچه خبرهایی که درباره اثرگذاری واکسن‌های مدرنا و فایزر منتشر باعث افزایش خوشبینی سرمایه گذاران شد اما این توئیت ترامپ همه چیز را به هم ریخت و بازارها واکنش عکس نشان دادند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها