کد خبر 100489

شاخص داوجونز و اس اند پی در معاملات تا این لحظه از بازار در محدوده منفی قرار گرفته اند اما شاخص نزدک به لطف صعود 2.5 درصدی اپل همچنان در دامنه مثبت قرار دارد.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص‌های سهام وال استریت در معاملات امروز سه‌شنبه در نتیجه هراس از نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا کار خود را با افت آغاز کردند.

در حالی که دو شاخص داوجونز و اس اند پی با افت ارزش مواجه شده‌اند اما شاخص نزدک به لطف صعود ارزش بازار اپل در محدوده مثبت قرار گرفته است.

قیمت سهام اپل در معاملات امروز و تا این لحظه رشد 2.5 درصدی داشته و همین امر باعث حمایت از شاخص نزدک شده است.

دیروز خبرگزاری رویترز گزارش داد شرکت اپل قصد دارد طی سال‌های آینده وارد حوزه تولید خودروهای الکتریکی و باتری شود و همین امر کافی بود تا سهامداران به سمت خرید سهام این شرکت هجوم ببرند.

تا این لحظه از بازار شاخص داوجونز 121 واحد معادل 0/4 درصد افت کرده و شاخص اس اند پی نیز کاهش 0/2 درصدی را تاکنون ثبت کرده است و معاملات بازار همچنان ادامه دارد. شاخص نزدک اما در نتیجه صعود اپل تاکنون رشد 0/1 درصدی را نشان می‌دهد و چه بسا ارزش این شاخص در ادامه نیز افزایش یابد.

هر سه شاخص وال استریت هفته گذشته توانستند رکوردشکنی کنند و یک قله جدیدی را در معاملات بازار سهام ثبت کنند. اما هراس از نوع جدید ویروس کرونا با سرعت انتقال بیش از 70 درصد نسبت به نوع اولیه باعث اصلاح شاخص‌ها شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها