کد خبر 100466

افزایش قیمت سنگ‌آهن در روزهای اخیر به دلایل مختلفی از جمله کاهش عرضه در معادن برزیل باعث شد که قیمت ورق گرم فولادی در معاملات آتی بندر شانگهای روز دوشنبه نسبت به روز جمعه 5 درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از متال بولتن، قیمت ورق گرم فولادی چین در معاملات روز دوشنبه 21 دسامبر افزایش یافت و به بالاترین حد خود از سال 2008 رسید. قراردادهای آتی ورق گرم فولادی در روز دوشنبه نسبت به روز جمعه آخرین معاملاتی هفته قبل 5 درصد افزایش یافت.

قیمت هر تن ورق گرم فولادی در بندر شانگهای برای فروش داخلی به 4950 تا 4980 یوان معادل 757 تا 762 دلار در هر تن رسید که 340 یوان بیشترین روز معاملاتی قبل است.

فروشندگان برای هر تن ورق گرم فولادی برای فروش داخلی در بازار آتی قیمت 4950 یوان را پیشنهاد داده‌اند و این در حالی است که در بازار نقدی قیمت هر تن ورق گرم فولادی به 4960 تا 4980 یوان در هر تن رسیده است.

یک منبع در شانگهای می‌گوید دلیل اصلی افزایش قیمت ورق گرم فولادی افزایش قیمت سنگ‌آهن در روزهای اخیر است. وی همچنین می‌گوید با وجود افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید 19 اما همچنان سفارش‌های ورق گرم فولادی از خارج از چین در حال افزایش است. این منبع در بندر شانگهای از طرف دیگر می‌گوید سرمایه‌گذاران نهادی موقعیت‌های خرید برای ورق گرم فولادی را افزایش داده‌اند و بسیاری از این سرمایه‌گذاران خارج از چین هستند.

قیمت ورق گرم فولادی صادراتی فوب بندر شانگهای اکنون با 44 دلار افزایش به 701 دلار رسیده است. بسیاری از معامله‌گران می‌گویند به دلیل افزایش قیمت‌ها در داخل چین پیدا کردن ورق گرم فولادی زیر 700 دلار امکان پذیر نیست .

یک تاجر در بنادر شرقی چین می‌گوید اساسا نمی‌توان برای ورق گرم فولادی روی قیمت 720 دلار در هر تن چانه‌زنی کرد و فروشندگان حاضر نیستند ورق را زیر این قیمت به بازار عرضه کنند.

یک کارخانه دیگر فولاد در شرق چین نیز می‌گوید که توانسته هر تن ورق فوب را 700 دلار خریداری کند در حالی که یک کارخانه خصوصی در شمال چین می‌گوید که پیشنهاد 710 دلار برای تن را دریافت کرده است. با وجود افزایش قیمت‌ها در بنادر چین اما برخی از معامله‌گران در موقعیت خرید قرار گرفته‌اند و افزایش قیمت‌ها در حالی است که هفته گذشته آنها توانسته‌اند ورق گرم فولادی فوب بنادر چین را با هر تن 695 دلار خریداری کنند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها