کد خبر 100456

اقتصاددان بانک او سی بی سی:

اقتصاددان بانک او سی بی سی، گفت: افزایش انتظارات تورمی به دلیل بسته محرک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری دولت آمریکا سبب شده تا سرمایه گذاران بار دیگر به سمت بازار طلا متمایل شوند.

به گزارش بااقتصاد، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۱۸۸۱ دلار و ۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰.۱۸ درصد رشد به ۱۸۸۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

هووی لی، اقتصاددان بانک او سی بی سی در این باره گفت: «افزایش انتظارات تورمی به دلیل بسته محرک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری دولت آمریکا سبب شده تا سرمایه گذاران بار دیگر به سمت بازار طلا متمایل شوند.»

مجلس نمایندگان امریکا روز گذشته یک بسته کمک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری را به تصویب رساند که یک متمم بودجه جهت اجتناب از تعطیلی دولت فدرال نیز ضمیمه آن است. انتظار می رود این بسته محرک مالی با اکثریتی بالا در سنا نیز به تصویب برسد.

در همین حال ارزش دلار امروز تثبیت شد و ارزش سهام در بازارهای آسیایی در واکنش به شیوع گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس شاهد اندکی افت بود. مشاهده گونه جهش یافته کووید-۱۹ بر زندگی بیش از ۱۶ میلیون انگلیسی تاثیر گذاشته و سبب شده تا چندین کشور جهان مرزهای خود را با این کشور ببندند.

به گفته لی، وضعیت نامشخص چشم انداز اقتصاد جهانی از جمله به دلیل مشاهده گونه جدید ویروس کرونا احتمالا سبب خواهد شد تا قیمت طلا شاهد رشد بیشتری باشد. وی افزود، قیمت فلز زرد ممکن است تا سه ماهه دوم سال آتی میلادی به بالا ۲۰۰۰ دلار برسد. اما به گفته تحلیلگر فنی رویترز، از نظر فنی احتمال افت مجدد قیمت طلا به رقم ۱۸۶۲ دلار وجود دارد./ تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها