کد خبر 100453

قیمت محصولات زنجیره فولاد با ادامه افزایش تقاضا توسط چین و نیز رشد قیمت مواد اولیه همچنان در حال رشد است به طوری که قیمت پلیت فولادی فوب دریای سیاه با جهش 15 درصدی از مرز 700 دلار در هر تن عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت انواع محصولات فولادی در بنادر مختلف جهان همچنان در حال افزایش است و بررسی آخرین وضعیت بازار فولاد نشان می‌دهد قیمت هر تن پلیت فولادی فوب دریای سیاه به 705 دلار در تن رسیده که نسبت به روز قبل رشد 15.70 درصدی داشته است.

همچنین قیمت هر تن ورق سرد فوب دریای سیاه نیز به 830 دلار در هر تن رسیده که نسبت به روز قبل افزایش 13.35 درصدی را تجربه کرده است و ورق گرم CIS نیز با رشد 4 درصدی در بنادر دریای سیاه به هر تن 720 دلار رسید. کلاف فولادی نیز با رشد بیش از 10 درصدی در بنادر دریای سیاه (CIS) به 700 دلار رسید.

میلگرد صادراتی چین نیز رشد نزدیک به 10 درصدی را تجربه کرده است که مهمترین دلیل آن افزایش قیمت مواد اولیه از جمله سنگ‌آهن در روزهای اخیر بوده است. از بین محصولات زنجیره فولاد تنها زغال سنگ صادراتی از بنادر استرالیا با افت قیمت مواجه شده است. قیمت هر تن زغال سنگ در بنادر استرالیا با افت نزدیک به 2 درصد به 90 دلار در هر تن رسیده است در حالی که قیمت زغال سنگ در بندر جینگ‌تانگ چین رشد بیش از 2.5 درصدی را ثبت کرده است.

دلیل اصلی افت قیمت زغال سنگ در استرالیا تحریم این کشور توسط چین است که باعث افزایش قیمت زغال سنگ در بنادر چین به دلیل کاهش میزان عرضه در جهان و افت قیمت در بنادر استرالیا به عنوان مبدا صادرات شده است.

قیمت سنگ‌آهن در بنادر چین همچنان صعودی است و سنگ آهن خلوص 62 درصد با رشد بیش از 7.30 درصدی به 175 دلار در هر تن رسیده و سنگ آهن با خلوص 58 درصد نیز با رشد بیش از 7 درصد به هر تن 153 دلار رسیده است.

افزایش تقاضای چین بعد از ریکاوری از ویروس کرونا و همزمان کاهش موجودی انبارها از عوامل اصلی افزایش قیمت زنجیره فولاد در جهان است.

داده‌های قیمتی برگرفته از کانال «کامودیتی»

 

ارسال نظر

تازه ها