کد خبر 100446

ادامه اثرگذاری خبر کشف نوع جدید ویروس کرونا در حالی است که اصلاح بازارهای سهام آسیا نسبت به اوج قله تاریخی همچنان ادامه‌دار است و از طرف دیگر بسیاری از کشورها در حال تزریق واکسن‌های کشف شده به منظور مهار ویروس کرونا هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آسیایی در معاملات امروز صبح به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلستان با سرعت انتقال 70 درصد بیشتر از نوع اولیه از اوج قله تاریخی خود فاصله گرفتند.

کشف این نوع ویروس در بریتانیا نگرانی سرمایه‌گذاران از ریکاوری اقتصاد جهانی را افزایش داده است.

افت بازارهای سهام از دیروز و امروز در حالی است که دیروز کنگره آمریکا بسته مالی 900 میلیارد دلاری را تصویب کرد و به مذاکرات طاقت‌فرسای رهبران جمهوری خواه و دموکرات‌ها پایان داد.

در معاملات امروز بازار آسیا شاخص بورس استرالیا 1.21 درصد کاهش یافته و شاخص نیککی ژاپن نیز نزدیک به 0/7 درصد از ارزش خود را از دست داده است. شاخص بورس توکیو اکنون به پایین‌ترین حد دو هفته اخیر خود رسیده است و سرمایه‌گذاران در ژاپن در حال شناسایی سود ناشی از معاملات خود در دو ماه اخیر هستند.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن افت 0/7 درصدی را نشان داد که نشان از افت اکثر بازارهای آسیا در معاملات امروز بوده است. شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز 0/6 درصد دیگر از دست داد و شاخص CSI300 چین که میانگین نوسانات هر دو بورس شانگهای و شنزن را اندازه‌گیری می‌کند نزدیک 0/35 درصد کاهش یافته است.

با وجود کشف واکسن کرونا اما مرگ و میر به دلیل کرونا همچنان وجه غالب جهان امروز است و این ویروس همچنان یکه‌تاز است و نگرانی سرمایه‌گذاران از ریکاوری اقتصاد جهانی در سال بعد هنوز مرتفع نشده است. کشف نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا بر این نگرانی‌ها افزوده است.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها