کد خبر 100237

طبق آمارهای منتشر شده توسط کمیسیون بورس آتی کالای آمریکا خالص موقعیت قراردادهای پوند در هفته جاری منتهی به 18 دسامبر 5700 موقعیت خرید «لانگ» است که یک حرکت معکوس نسبت به هفته قبل را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مذاکرات بریگزیت پوند استرلینگ را دوباره در مرکز توجهات قرار داده است به طوری که اکنون در موقعیت حساسی قرار گرفته و منتظر نتایج مذاکرات بریگزیت است.

چند روز پیش «بوریس جانسون» بعد از دیدار با رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد احتمال جدایی بدون توافق بسیار زیاد است و شرکت‌ها خو.د را برای چنین شرایطی آماده کنند.

«اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا نیز سخنانی مشابه جانسون را اعلام کرد و بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد. اکنون اما مذاکرات تمدید شده است و سرمایه‌گذاران هنوز به توافق پسابریگزیت امیدوار هستند.

طبق آمارهایی که کمیسیون بورس آتی کالای آمریکا (CFTC) منتشر کرده است موقعیت قراردادهای پوند که هفته گذشته با افزایش 8 هزار عددی موقعیت فروش به پایان رسیده بود اما این هفته جهت گیری سرمایه‌گذاران مثبت است و خالص موقعیت پوند در بازارها خرید خالص 5700 عددی است. افزایش موقعیت خرید خالص پوند نشان از جهت‌گیری مثبت سرمایه‌گذاران برای افزایش قیمت پوند در برابر دلار دارد. این نشان می‌دهد که بازار خود را برای افزایش قیمت پوند آماده می‌کند و نیز نسبت به مذاکرات پسابریگزیت خوشبین است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها