کد خبر 92886

با اقدامات انجام شده به منظور بهسازی تجهیزات و تاسیسات و کاهش قابل توجه تلفات شبکه توزیع برق در پایتخت، میزان پایداری شبکه برق تهران، افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران؛ در خصوص شرایط فعلی شبکه برق پایتخت گفت: علیرغم افزایش سالانه در تعداد مشترکان، با برنامه ریزی های انجام شده، اجرای طرح های متعدد فنی به منظور بهسازی شبکه و تعدیل بار مصرف و همکاری قابل توجه مشترکان، شبکه برق پایتخت در حال حاضر در شرایط پایدار قرار دارد.

حسین صبوری، کاهش چشمگیر تلفات انرژی را از دلایل پراهمیت افزایش پایداری شبکه برق تهران بزرگ دانست و گفت: این شرکت علاوه بر اجرای برنامه های تعمیر و نگهداری طبق زمان بندی تعیین شده به منظور شناسایی نقاط معیوب و رفع عیب، اقدامات گسترده ای را در راستای بهبود ضرایب مهندسی و فنی همچون حذف شبکه های هوایی سیمی قدیمی و جایگزینی با کابل های خودنگهدار، اجرایی کرده است که در نتیجه این اقدامات، شبکه برق تهران بزرگ در حال حاضر در زمره بهترین های کشور قرار دارد.

صبوری تاکید کرد: به شکل طبیعی با افزایش دمای هوا و بار مصرف، میزان آسیب به تجهیزات فنی شبکه به شکل روزانه افزایش می یابد که ممکن است گاه در ساعات پیک بار منجر به بروز خاموشی های پراکنده شود اما با تلاش کارشناسان و نیروهای عملیاتی، خاموشی های رخ داده به سرعت، رفع و تجهیزات آسیب دیده در کوتاه ترین زمان با تجهیزات جدید جایگزین خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران ضمن قدردانی از مشترکان فهیم تهرانی از پایتخت نشینان درخواست کرد با همکاری خود و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف، خدمت رسانی مناسب به تمامی شهروندان را تسهیل کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها