کد خبر 92253

‌آمارهای شرکت ملی گاز

‌آمارهای شرکت ملی گاز نشان می‌دهد که میزان گازرسانی به نیروگاه ها برای تامین سوخت مورد نیاز 14.5 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مصرف برق در کشور در حالی که هر روز رکورد تازه‌ای از خود به جا می‌گذارد، ‌آمارهای شرکت ملی گاز حکایت از رشد ۱۴.۵ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها برای تامین سوخت مورد نیاز برای تولید برق را دارد.

مصرف برق سه شنبه شب در کشور  به مرز ۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات رسید و رکورد مصرف برق در کشور را شکست. این موضوع لزوم تامین سوخت نیاز برای نیروگاه‌های برق را بیش از پیش کرده تا با تامین به موقع سوخت‌های مورد نیاز، ‌از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری شود.

بر این اساس از ابتدای شروع گرما در کشور، ‌ گازرسانی به نیروگاه‌ها افزایش پیدا کرد. این اقدام با هدف پایداری در تولید برق مورد نیاز کشور و همچنین کاهش مصرف سوخت‌های مایع انجام شد.

بر این اساس، ‌ گازرسانی به نیروگاه‌ها با کاهش مصرف بخش خانگی بالا رفت تا آنجا که در حال حاضر روزانه ۲۷۵ میلیون متر مکعب گاز تحویل نیروگاه‌ها می‌شود.

به گفته سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، آخرین آمارها حکایت از گازرسانی ۲۷۵ میلیون متر مکعبی به نیروگاه‌ها دارد.

«محمد عسگری» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینکه میزان گازرسانی به نیروگاه‌ها در خرداد ماه به طور میانگین روزانه ۲۴۰ میلیون متر مکعب در روز بوده، ‌ افزود: ‌با توجه به مصرف فعلی ۲۷۵ میلیون متر مکعبی گاز در نیروگاها، ‌ مصرف در یک ماه گذشته ۱۴.۵ درصد بالا رفته است.

عسگری همچنین تاکید کرد: مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری درحالی به ۱۶۶ میلیون متر مکعب در روز رسیده که این بخش در زمستان در روزهایی تا ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز می‌سوزاند.  

به گزارش ایرنا، اکنون تمام نیروگاه‌های کشور به شبکه گاز متصل هستند با این حال در فصول سرد سال و با افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، گاز تحویلی به نیروگاه‌ها کاهش می‌یابد و سوخت مایع جانشین آن می‌شود.

پیش از این مدیر سابق دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرده بود که گازرسانی به نیروگاه‌ها افزایش پیدا کرده و حتی این آمادگی وجود دارد که در مرداد و شهریور سال جاری گازرسانی به این بخش تا ۳۱۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش داشته باشد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها